Antalya Konyaaltı Sarısuda Satılık Daireler

Antalya Konyaaltı Sarısuda Satılık Daireler
Sarısu Mh., 07070 Antalya/Antalya, Türkiye
Satılık 60,000 -Uygun FİYAT - Daire
1002 90 m2 2 Yatak Odaları 1 Banyo 1 Garaj

Antalya Konyaaltı Sarısuda Satılık Daireler, daireler huvuzlu bir binada olup,dağ ve doğa manzarasını sevenler için bulunmaz bir fırsattır.Antalya konyaaltı sarısuda satılık daireler, hem havuz ,hemde dağ manzaralıdır.denize yaklaşık 1500 mt.mesafede ,teleferik projesine yakındır.fiyat olarakta çok uygundur.diğer, Antalyada satılık evler, için sitemizi inceleyin lütfen,

Antalya Hakkında, Grekler’in Antalya bölgesine yerleşmesinden sonraki 500-600 yıl, adeta bir karanlık devri oluşturur. Edinilen kısa bilgiler, bu yıllarda meydana gelen olayları ayrıştırmaktan uzaktır. İ.Ö. 6. yy’dan başlayarak Lidya kralları topraklarını Batı Küçük Asya’ya kadar genişletmek istemişlerdir. Bu krallardan sonuncusu olan Krezüs, herhangi ekonomik fayda görmediği Likya ve Kilikya dışındaki bütün toprakları ele geçirmiştir. İ.Ö. 546’da Krezüs, Pers Kralı Kyros tarafından yenilince, bütün Lidya Krallığı Persler’in eline geçmiştir.

Pers kralı Darius’un İ.Ö. 490’da ve on yıl sonra da Xerxes’in Yunanistan’da yurtlanma girişimlerinde Persler, bu bölgelerden de asker toplamışlardı. Heredot’un abartmalı sayıları ile 1.700.000 kişi olarak sandığı Xerxes’in ordusuna Pamfilyalılar Grek stilinde donanmış 30 parça gemi ile katılmışlardı. Tarihçiler onları Kalchas ve Amphilochos un torunları olarak belirtmektedirler.

Kendi yurttaşlarına karşı savaşmak zorunda bırakılan Pamfilyalılar’ın, önemsiz bir bağlaşık olduklarına dair Kana Kraliçesi Artemisia Xerxes’e uyarıda bulunmuştu. Büyük bir olasılıkla, onlar da gerçekte isteyerek bu işe girişmemişlerdi. Bu nedenle savaş sırasında Pamfilyalılar’a ait herhangi bir başarıdan söz edilmemektedir.

Persler İ.Ö. 479’da Grekler’i, Salamis ve Plataia’da toplu kırım halinde yenmişlerdi. Bu olay, Ege’de ve Anadolu’nun batısında yaşayan bütün kentleri, Atina yönetiminde kurulan bir Attika-Delos Birliği’ne katılmaya zorladı. Yalnız güney kıyılarındaki Likya, Pamfilya ve Kilikya buna katılmayıp, sürekli Pers askeri birliklerini kentlerinde bulunduruyorlardı. Xerxes İ.Ö. 469’da Aspendos yakınlarında bir ordu toplamayı başarmış ve aynı yıl içinde Atina Komutanı Kimon, güney sahillerinde başarılı savaşlara girişmişti. Kimon, Karla ve Likya’da Persler’in ellerinde bulundurdukları kentleri aldı ve onları buradan çıkardı. Daha sonra Kimon geride kalan askerleri ile bir zafer daha kazandı. Bir günde elde edilen bu çifte zaferden sonra Kimon için Atina’da adına bir heykel dikildi. Sonuç olarak Pers tehlikesi ortadan kalkmış ve güneydeki bazı kıyı kentleri Atina Deniz Birliği’ne katılmıştır.

Emlak Bilgileri

  • Bina: 3
  • Building Number of Floors: 4
  • Building Floor: 2
  • City Center: 7km
  • Hospital: 2km
  • Bus Stop: 100m
  • Post Office (PTT): 1km
  • Airport: 20km
Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan