Antalyada Sahibinden Kiralık Mobilyalı Daireler

Antalyada Sahibinden Kiralık Mobilyalı Daireler
Hurma Mh., 07100 Antalya/Antalya, Türkiye
Kiralık 2,000 TL. - Mobilyalı Daireler
1300 115 m2 2 Yatak Odaları 1 Banyo 1 Garaj 4 1

Antalyada Sahibinden Kiralık Mobilyalı Daireler, Konyaaltı,Liman da,full eşyalı kiralık daire,konyaaltı plajlarına yürüme mesafesinde,6 kişilik bir aile nin rahatlıkla konaklayacağı şekilde sizler için hazırlanmış olup,ayrı mutfaklı ,büyük bir balkonu ve doğu-güney cepheli,çocuk oyun parkı manzaralı muhteşem bir dairedir.başka –Antalyada Mobilyalı Kiralık Daireler- ve (Antalyada Satılık Daireler) için web sayfamızı inceleyin lütfen,

Antalyanın Tarihçesi, Antalyanın tarihi çok eski devirlere dayanır. Karain mağaralarında milattan önce yaşıyanların eşyalarına rastlanmıştır. Hitit devrinde “Irkların Ülkesi” manasına gelen “Pantilya” ismi ile anılırdı. M.Ö. 7 ve 8. asırlarda bu bölgeye yapılan göçler sebebiyle bölgenin nüfusu çoğaldı.

M.Ö. 700-546 arasında Lidyalılar, sonra Persler ve M.Ö. 333te Makedonya Kralı Büyük İskenderin eline geçti. M.Ö. 2. asırda da Romalıların hakimiyetine girdi. Roma imparatoru Antonius, Antalyayı Mısır Kraliçesi Kleopatraya hediye etmiş, Kleopatra da Antalya ormanlarındaki Sedir ağaçlarından kuvvetli donanma hazırlamıştır. Pamfilya ve Klikya bölgedeki Roma hakimiyetine karşı çıkarak bağımsız oldular. Romanın parçalanmasından sonra ise buraya Doğu Roma (Bizans) hakim oldu.

1071 Malazgirt Savaşından sonra Antalya Türklerin eline geçti. Bizanslılar birkaç defa Antalyayı geri almak istemişlerse de, 1206-1207den sonra Antalya günümüze kadar devamlı Türk toprağı olarak kaldı.

Antalyanın ilçesi olan Alanya, Selçuklular zamanında kış aylarında devletin başkenti olmuştur. İlhanlıların saldırmaları ile Selçuklular zayıflayınca, Antalya, Hamidoğulları ve Tekelioğullarının idaresinde kalmıştır. Osmanlı Devleti, Anadoluda birliği temin edince 1391de Sultan Yıldırım Bayezid zamanında Osmanlı Devletine katılmıştır. Osmanlı devrinde Konyaya bağlı (Teke Sancağı) olarak Cumhuriyet devrine kadar gelmiştir.

Emlak Bilgileri

  • Depozit: $300
  • Bina: 10
  • Building Number of Floors: 4
  • Building Floor: 2
  • City Center: 5km
  • Hospital: 300m
  • Bus Stop: 200m
  • Post Office (PTT): 400m
  • Airport: 17km
Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan