Antalya Belek Satılık Villa

Antalya Belek Satılık Villa
07100 Belek/Antalya, Türkiye
Satılık 130,000 - Daire
993 350 m2 4 Yatak Odaları 3 Banyolar 1 Garaj

Antalya Belek Satılık Villa, Antalyanın turizm beldelerinden biri olan golf sahaları ve kum olan plajı ile ünlü Belek beldesindeki villamız denize 1 km mesafede,kendine aite havuzu olan ,rahat ve huzuru arayanlar için mükemmel bir fırsattır.kendine ait otoparkı,bahçesi olan villamızda her katta tuvalet ve banyo bulunmakla salonunda muhteşem havuz manzarası, belek şehir merkezine,denize yakındır.Antalyada satılık daireler

Antalya Hakkında, Antalyanın tarihi çok eski devirlere dayanır. Karain mağaralarında milattan önce yaşıyanların eşyalarına rastlanmıştır. Hitit devrinde “Irkların Ülkesi” manasına gelen “Pantilya” ismi ile anılırdı. M.Ö. 7 ve 8. asırlarda bu bölgeye yapılan göçler sebebiyle bölgenin nüfusu çoğaldı.

M.Ö. 700-546 arasında Lidyalılar, sonra Persler ve M.Ö. 333te Makedonya Kralı Büyük İskenderin eline geçti. M.Ö. 2. asırda da Romalıların hakimiyetine girdi. Roma imparatoru Antonius, Antalyayı Mısır Kraliçesi Kleopatraya hediye etmiş, Kleopatra da Antalya ormanlarındaki Sedir ağaçlarından kuvvetli donanma hazırlamıştır. Pamfilya ve Klikya bölgedeki Roma hakimiyetine karşı çıkarak bağımsız oldular. Romanın parçalanmasından sonra ise buraya Doğu Roma (Bizans) hakim oldu.

1071 Malazgirt Savaşından sonra Antalya Türklerin eline geçti. Bizanslılar birkaç defa Antalyayı geri almak istemişlerse de, 1206-1207den sonra Antalya günümüze kadar devamlı Türk toprağı olarak kaldı.

Antalyanın ilçesi olan Alanya, Selçuklular zamanında kış aylarında devletin başkenti olmuştur. İlhanlıların saldırmaları ile Selçuklular zayıflayınca, Antalya, Hamidoğulları ve Tekelioğullarının idaresinde kalmıştır. Osmanlı Devleti, Anadoluda birliği temin edince 1391de Sultan Yıldırım Bayezid zamanında Osmanlı Devletine katılmıştır. Osmanlı devrinde Konyaya bağlı (Teke Sancağı) olarak Cumhuriyet devrine kadar gelmiştir.

Osmanlı Devletinin Birinci Dünya Harbinde yenik sayılmasından sonra, İtalyanlar tarafından işgal edildi. İtalyanlar 9 Temmuz 1922de buradan ve Anadoludan çekildiler.

Emlak Bilgileri

  • Bina: 9
  • Building Number of Floors: 4
  • Building Floor: -
  • City Center: 0km
  • Hospital: 2km
  • Bus Stop: 150m
  • Post Office (PTT): 1km
  • Airport: 15km
Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan