Antalyada Komple Satılık Bina

Antalyada Komple Satılık Bina
Satılık 405,000 - Daire, Komple Bina
1063 800 m2 7 Yatak Odaları 4 Banyolar 4 Garajlar

Antalyada komple satılık bina, Antalya Şehir merkezinde ışıklar caddesine yakın komple satılık olan binamız ,bir bodrum kat ve ona bağlı yukarıda asma katlı bir dükkan ve üzerinde bağımsız girişli iki kat daha ev bulunan ayrıca  yukarı bir kat daha çıkma izini olan bir binadır.yatırım olarak fiyatı çok uygundur.tadilat yapılarak ,Komple bir alışveriş merkezine yada iş hanına,restaurant a,dershaneye yada bir otele çevrilebilir musaitlik ve konumdadır.Antalyada satılık daireler ve Antalyada Mobilyalı kiralık evler için sitemizi mutlaka inceleminizi tavsiye ediyoruz.

Antalyanın Tarihi,

Hititler’den önceki, yani İ.Ö. 2. binden evvelki devirlerde bu bölgedeki durumun ne olduğu bilinmemektedir. Hititler’in bütün Küçük Asya’yı içine alan büyük bir krallık kurdukları ve 2. bin yılın son yarısında Hitit yazılı belgelerinde sözü edilen Ahhiyava’nın (veya Arzava’nın) bu bölge içinde olduğu ileri sürülmektedir. Ancak Yağca Köyü civarındaki Karain Mağarası’nda yapılan araştırmalarda Paleolitik (Yontulmuş Taş) Devre ait çakmaktaşı aletlere, hayvan hatta insan kalıntılarına rastlanmıştır. Aynı şekilde, Antalya’nın 25 km. batısında keşfedilen Beldibi Mağarası, bölgedeki tarih öncesi devirlere ışık tutacak niteliktedir.

Truva’nın düşüşü olarak kabul edilen İ.Ö. 1184’ten önce bu bölgede bir yerli halkın varlığı antik kaynaklarca ortaya çıkmaktadır. Ancak bu devirler ve halkı hakkında yeterli bilgi olmadığı için bölgenin Grek Tarihi’ni Truva’nın düşüşünden sonra başıboş bir grubun Anadolu’nun güneyine inerek çoğunluğunun Pamfilya’ya geri kalan kısmının da Kilikya’ya geçerek oraya yerleştikleri tarih olarak kabul edilen İ.Ö. 1100 olarak başlatmak gerekmektedir. Ancak bu kişiler hakkında Perge’deki birkaç heykel kaidesindeki yazıtlar dışında belge bulunamamıştır.

Antalya’nın içinde bulunduğu Pamfilya, “Irkların Ülkesi” anlamına gelmektedir. Böyle Grekçe isimli bir bölge Anadolu’da çok azdır. Belki de bölgeye karışık ırklara ait toplulukların yerleşmelerinden dolayı bu ad verilmiştir. Pamfilya’daki Grek Ağzı, Dor göçünden önceki Atina ile sıkı bır ilişki göstermektedir. Truva Savaşları’ndan yüz yıl sonra gelen, Yunanistan’ın büyük bir bölümüne yayılan ve Pelepones’i egemenliği altına alan Dorlar, kendi ağızlarını da beraberlerinde getirmişlerdir.

Emlak Bilgileri

  • Bina: 20
  • Building Number of Floors: 4
  • Building Floor: -
  • City Center: 0km
  • Hospital: -
  • Bus Stop: -
  • Post Office (PTT): -
  • Airport: 10km

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan