Antalya Konyaaltı Liman Satılık Daireler

Antalya Konyaaltı Liman Satılık Daireler
Liman Mh., 07070 Antalya/Antalya, Türkiye
Satılık 92,000 fair price - Daire
1033 140 m2 3 Yatak Odaları 1 Banyo 1 Garaj

Antalya Konyaaltı Liman Satılık Daireler, Denize yürüme mesafesinde iki bloktan oluşan site içinde giriş kat dairemiz, konyaaltında uygun fiyatlı büyük dairelerdendir, semt pazarına, okullara, alışveriş merkezlerine, sağlık ocağına yürüme mesafesindedir.

Antalya konyaaltı hakkında,

Konyaaltı Antalya nın batı ucunda yer alan bir semt ve aynı zamanda en ünlü plajlarından biridir. Plaj, şehrin batı kısmında falezlerin bittiği noktadan başlayarak, Antalya limanına kadar 4-5 km boyunca uzanmaktadır. Antalya – Kemer karayolu üzerinde bulunur ve yerli-yabancı turistlerin uğrak noktasıdır.Plaj park olarak düzenlenen ve bir çok işletmeyi barındıran Konyaaltındaki Beach Park ise Antalya`nın vazgeçilmez mekanları arasına girmiştir. Dünyanın sayılı plajları içinde yer alan konyaaltı plajı, şehir merkezinde olması sebebiyle arabalı/arabasız tüm insanların eğlence ve deniz mekanı olmaktadır.

akşamları mevcut olan barlar da eğlence süper olmakla beraber, eğlence sonunda sabaha karşı denize girme gibi şansınız da vardı. antalya’nin akdenizle bulustugu en guzel plajlardan biridir. kum yoktur, yerler cakildir, hatta o cakillar ogle saatinde oyle sicak olur ki ayagi fena yakar. ne kadar erken saatte gidilirse o kadar iyidir cunku sabah saatlerinde deniz daha bir temizdir ve kesinlikle girilmesini onerilir. bolca rus ve alman turist bulundurur bunyesinde.

Konyaaltı, Antalya‘nın batı ucunda yer alan bir semt ve aynı ada sahip plajın bulunduğu ilçedir. 10 köy ve 29 mahallesi vardır.Çakırlar Yolu ile Kepez‘e, Dumlupınar Bulvarı ile de Muratpaşa‘ya komşu’dur.

Bugün Konyaaltı olarak adlandırılan bölgenin, 20. yüzyıl sonlarına kadar, Antalya’nın falezler üzerinde yer almasından dolayı “Koyaltı” biçiminde anıldığı ve halk dilinde zamanla Konyaaltı’na dönüştüğü belirtilmektedir.

Konyaaltı, Anadolu Uygarlıkları yerleşim haritasına göre, Likya sınırları içinde yer almaktadır. Likya, Pamphilya ile sınırdır. MÖ 30 yıl öncesine kadar uzandığı bilinen Likya uygarlığının, Konyaaltı bölgesinde yer alan kentinin adı iseOlbia‘dır.

 

 

Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan