Antalya Liman Kiralık Daireler

Antalya Liman Kiralık Daireler
Liman Mh., 16. Sokak, 07100 Antalya/Antalya, Türkiye
Kiralık 1,750 TL. - Mobilyalı Daireler
126 55 m2 1 Yatak Odası 1 Banyo 1 Garaj

Antalya liman kiralık daireler, Konyaaltı limanda caddeye yakın full eşyalı küçük ama şirin,sahibinden kiralık dairemiz çok güzel bir konuma sahip olup,denize,konyaaltı plajlarına,semt pazarına,camiye,alışveriş merkezlerine,okula,yakın ve yürüme mesafesindedir.4 kişilik bir ailenin kalabileceği şekilde eşyalandırılmıştır.fiyat olarak çok uygundur.diğer Antalyada mobilyalı kiralık daireler için web sitemizi inceleyin lütfen,

Lütfen Antalyada Satılık Evler için sitemizi gözden geçirin,

Antalya tarihi ve turistik yerler, Antalya tarihi eserler bakımından çok zengindir. Bu tarihi eserler eski devirler, Selçuklu ve Osmanlı eserleri olarak sınıflandırılır. Alanya Kalesi: Kale mimarisinin bir şaheseridir. Deniz kıyısında bir kartal yuvasını andırır. Eski devirlerden kalma bir kalenin yerinde Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad yaptırmıştır. Bu yüzden Alaiye Kalesi adıyla da anılır. 1955de tamir gören kalenin içinde bir cami, bir bedesten, Akşebe Sultan Tekkesi, Aya Yorgi Kilisesi ve tepenin en yüksek kısmında bir saray bulunmaktadır.

Alara Kalesi: Antalya-Alanya yolu üzerinde, Alara çayı yanında tek bir tepe üzerinde kurulmuştur. Kıyıdan 10 km kadar içeridedir. Kızıl Kule: 1225de Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad kale burcu olarak yaptırmıştır. Sanat değeri çok yüksektir. Sinop Kalesini yapan mimar Kettari Reha oğlu Ebi Ali tarafından yapılmıştır. Alanyada olan kule beş katlıdır. Her yönü 12,5 m olarak 8 köşelidir. İki katı kırmızımtrak taştan, diğer katlar kırmızı tuğladan yapılmıştır. Her yüzde gözetleme yeri, mazgallar, zift ve haşlama delikleri vardır.

Yivli Minare Camii: 1238de yaptırılmıştır. Selçuklu devrinin bir şaheseridir. Antalyanın sembolüdür. Minarenin alt kısmı taştan ve kare şeklindedir. Üst kısmı yuvarlak ve yivli olup, tuğladan yapılmıştır. Caminin üst kısmı mavi çinilerle kaplıdır. Caminin yanında mevlevihane, medrese ve iki türbe ile bir külliye vardır. Cami, etnoğrafya müzesi olarak kullanılmaktadır.

Ahi Yusuf Mescidi: 1249da Ahi Yusuf adına yaptırılmıştır. Kesme taştan yapılmış olan mescid, kare biçimindedir. Mescidin yanında Ahi Yusufun türbesi vardır. Bali Bey Camii: Sultan İkinci Bayezid devri vezirlerinden Bali Bey tarafından yaptırılmıştır. Sekizgen kasnak üzerinde büyük bir kubbesi vardır. Korkut Camii: Kesik Minare, Cumanun Camii, Cihannüma Camii ve Cami-i Kebir de denilir. Beşinci asırda Panaghia Kilisesi olarak yapılmıştır. Sultan İkinci Bayezidin oğlu Sultan Korkut tarafından camiye çevrilmiştir. 1869da bir yangın sonucu yıkılmıştır.

#antalya_liman_kiralık-daireler

Emlak Bilgileri

  • Depozit: $300
  • Bina: 7
  • Building Number of Floors: 4
  • Building Floor: 1
  • City Center: 5km
  • Hospital: 150m
  • Bus Stop: 50m
  • Post Office (PTT): 200m
  • Airport: 17km
Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan