Antalya Konyaaltı Hurmada Satılık Daireler

Antalya Konyaaltı Hurmada Satılık Daireler
Hurma Mh., 07100 Antalya/Antalya, Türkiye
Satılık 90,000 - Uygun Fiyat ! ! ! - Daire
1032 220 m2 4 Yatak Odaları 1 Banyo 1 Garaj

Antalya Konyaaltı Hurmada Satılık Daireler, Konyaaltı Hurmada uygun fiyatlı dublex daire, yeni binada oturmak ve yatırım için güzel bir tercih olacaktır, isteğe bağlı olarak daire üst kata 2 adet oda daha ilave edilebilecek durumdadır, çift teras bıulunmaktadır, iki adet banyosu vardır, cephe olarak güney-doğu cephedir. müstakil bir binada muhteşem doğa manzarasına sahip olan daire, büyük bir ev rahatlığı arayanlar için kaçırılmayacak bir fırsattır.

denize 1400 mt.meafede, okullara, alışveriş merkezlerine, camiye, yürüme mesafesindedir.

Antalya hakkında kısa bir bilgi verecek olursak eğer; Yöre Doğu Roma ya da Türkiye’de tanınan adıyla Bizanslıların hâkimiyeti altındayken, 1207’de Selçuklular tarafından Türk topraklarına katıldı. Anadolu Beylikleri devrinde ise Teke Aşiretinin bir kolu olan Hamitoğulları’nın egemenliğine girdi. Teke Türkmenleri, Türklerin eski yurdu bugünkü Türkmenistan’da da nüfus olarak en büyük boylardan biridir. XI. yüzyılda bir kısmı buraya gelmiştir. Bugün Antalya’nın kuzeyi ile Isparta ve Burdur’un bir kısmı olan Göller Bölgesinin, bir adı da Teke yöresidir. Osmanlılar zamanında Anadolu eyaletine bağlı Teke sancağının merkezi, şimdiki Antalya il merkeziydi. O yıllarda buraya Teke sancağı denirdi. İlin şimdiki adı ise aslında antik çağdaki adının biraz değişmiş şeklidir ve Cumhuriyet döneminde verilmiştir.
XVII. yüzyılın ikinci yarısında Antalya’ya gelen ünlü Osmanlı seyyahı Evliya Çelebi,  kale içinde dört mahalle ve üç bin ev, kale dışında 24 mahallesi olduğunu belirtir.  Şehrin çarşısı ise kale dışındaymış.  Evliya Çelebi’ye göre limanı, 200 parçalık gemi alacak büyüklüktedir. İdarî bakımdan Konya’ya bağlı Teke Sancağı’nın merkezi olan Antalya, Osmanlı imparatorluğunun son yıllarında bağımsız sancak haline getirildi.

 

Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan