Antalyada Uygun Fiyata Satılık Evler

Antalyada Uygun Fiyata Satılık Evler
Liman Mh., 07070 Antalya/Antalya, Türkiye
Satılık 84,000 - uygun fiyat - Daire
1047 130 m2 3 Yatak Odaları 1 Banyo 1 Garaj

Antalyada Uygun Fiyata Satılık Evler, Konyaaltı Liman mahallesinde, uygun fiyatlı satılık daire, denize yürüme mesafesinde, semt pazarına, alışveriş merkezlerine, sağlık ocağına, eczanelere, restaurantlara, okullara yürüme mesafesinde çok kullanışlı aile apartmenında olup, fiyat olarakta emsallerine göre uygun bir fiyat verilmiştir.

Antalyayı Hakkında kısaca bilgi vermek gerekir ise eğer, Antalya, yılda ortalama 300 güneşli günü, 18.7 derece yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık, ender bölgelerden birisidir.Yüzölçümü: 20.815 km² , 2000 yılındaki nüfusu 1 milyon 719 bin 751 dir. Antalya her ne kadar isminde kahraman yazmasada kahraman bir ildir, kendi kendine italyanları kovmayı bilmiştir.5 Temmuz 1921 Antalya’nın İtalyan işgalinden tamamen kurtuluş günüdür.

Antalya’nın tarihinden başlarsak herhalde yanlış yapmamış olurum.Merak etmeyin uzun sürmeyecek kısa geçicem. Yaygın bir inanışa göre bundan 2000 yıl kadar önce Bergama Kralı II.Attalos en gözde akıncılarından yeryüzünün cenneti”ni bulmalarını istemişti. “Gidin, bana bu yeryüzü üzerinde öyle bir yer bulun ki, bütün kralların, bütün hükümdarların gözü kalsın. Öyle bir yer bulun ki, hiç kimse gözünü ordan ayıramasın. Gidin bana yeryüzünün cennetini bulun.” diye emir vermiş , sonunda torosların gizlediği eşsiz antalya ortaya çıkarılmıştır. bu arada ilk bulunduğunda antalyaya ‘Attaleia” adını vermişler daha sonra “Stelai”, “Satalya”, “Adalya” ve “Antalya” olarak değiştirilmiş.

Antalya hem tarihi ve doğal güzellikleriyle herkesin gözde yeridir.Yaz ve kış turizminde yerli ve yabancı turistin ilk tercihidir.bunun sebebini yazmaya ömür yetmez çok sebebi var.
Ama ben sizin için birkaç tanesini sıralayayım….

Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan