Antalya Konyaaltı Sarısu Satılık Evler

Antalya Konyaaltı Sarısu Satılık Evler
Sarısu Mh., 07070 Antalya/Antalya, Türkiye
Satılık 87,000 - Daire
1044 135 m2 2 Yatak Odaları 2 Banyolar 1 Garaj

Antalya Konyaaltı Sarısu Satılık Evler, Konyaaltı sarısu plajlarına 900 mt.mesafede, lüks site içinde 2 +1 ve 3+1 iki adet satılık dublex dairelerimiz bulunmaktadır, site 24 saat güvenlikli, yüzme havuzludur, denize, alışveriş merkezlerine, okullara yürüme mesafesindedir.

Antalya Konyaaltı Sarısu Hakkında,

Antalya Limanı’nın batısında yaklaşık 34 hektarlık alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Sarısu C Tipi Orman İçi Mesire Alanı Projesi kapsamında yapılan ünitelerin bir bölümü tamamlandı. Kıyı odaklı aktivitelere ve günübirlik kullanıma yönelik alanlara öncelik verilen projede, halkın yararı için düzenlemeler yapıldı. Piknik yapmaya uygun bir hektarlık günübirlik kullanım alanı da hizmete girdi. Bu alanda 250 aile aynı anda piknik yapabiliyor.

Yeşil dokunun tamamen korunduğu bölgede sadece ahşap yapılar planlandı. Pergola ve oturma grupları, ortak ateş yakma birimleri, 5’i engelliler için toplam 17 tuvalet, 8 duş ve soyunma kabini, 12 büfe, 58 çeşme, 58 gölgelik ve pişirme ünitesi halkın hizmetine girdi. Vatandaşlar, tamamlanan ünitelerden ücretsiz yararlanıyor. Sarısu C Tipi Orman İçi Mesire Alanı, özellikle hafta sonları vatandaşların yoğun ilgisini görüyor. Ayrıca, Yıllardır konuşulan fakat bir türlü payılamayan Tünektepe Teleferik projesi 2013 yılında ihale edilip temeli atılmıştı. Dönemin Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’ın büyük katkıları ile projelendirilen teleferik projesi Tünektepe’ye ulaşımı kolaylaştıracak. Mevcut ulaşımı sağlayan yol ise tehlikeli, dik ve dar özelliği ile Tünektepe’ye ulaşımı zorluyor.  6,5 km uzunluğundaki yol 2002 yılında yenilenmesine rağmen dik ve dar virajlı olmasından ötürü araçla ulaşımı kötüleştiriyor. Sarısu-Tünektepe arasına yapılacak teleferik projesi ile  hem Tünektepe’nin hem de Sarısu’nun prestiji artacak; aynı zamanda ulaşımı da kolaylaştıracak. Turistik özelliği de bulunan teleferik aynı zamanda toplu taşıma görevi de görerek Ankara’nın Yenimahalle-Şentepe teleferik hattından sonra Türkiye’deki ikinci toplu taşıma amaçlı teleferik projesi olacak.

Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan