Antalya Merkezde Satılık Daireler

Antalya Merkezde Satılık Daireler
Bayındır Mh., 07500 Muratpaşa/Antalya, Türkiye
Satılık 85,000 Uygun Fiyat 
1049 240 M2 5 Yatak Odaları 3 Banyolar 2 Garajlar

Antalya Merkezde Satılık Daireler, Merkez bayındırda üniversiteye, 5m migrosa, konyaaltı sahiline, kolejlere, restaurant, alışveriş merkezlerine, semt pazarına yürüme mesafesinde olan dairemiz oldukça büyük ve kullanışlı bir daire olup, 3 yıldı kullanılmayan bir daire olduğu için biraz tadilat gerektirmektedir. toplam 240 m2 olan daire, 3 oda, 1 salon 2 wc, 2 banyo 3 adet balkon aşağı katta, yine 2 ada, 1 salon , 2 teras ve 1 banyo üst katta olmakla birlikte toplam 5 oda 2 salondan oluşmaktadır.

Semtte 3+1 daire fiyatına satılık olan daire, çok uygun fitattadır.

Antalya hakkında kısaca bahsetmek gerekir ise ;

Her ne kadar 1215’te Gautler de Montbellard Kıbrıs’tan getirdiği kuvvetlerle şehri ele geçirip Türkleri kılıçtan geçirdiyse de, Antalya 1. Keyhüsrev tarafından geri alınır. XII. yüzyıl sonlarında Selçuklu Devleti sona erince Isparta ve Antalya arasındaki topraklar Teke Aşireti’nin bir kolu olan Hamidoğulları’nın egemenliğine girer. Antalya’yı ele geçiren İlyasbeyoğlu Dündar Bey, buranın yönetimini, kardeşi Yunus Bey’e bırakır. Yunus Bey’in oğulları, Antalya’da hüküm sürdüler. Hamidoğulları’nın bu ikinci kolu Tekeoğuları adıyla anılır. Kıbrıs Kralı Pirre, 1361’de Antalya’yı ele geçirdiyse de, Tekeoğulları’ndan Mehmed Bey, 1373’de şehri geri alır. Bunun oğlu Osman Bey zamanında Antalya, Yıldırım Bayezıd, buranın yönetimini Firuz Bey’e verdi (1391). Ancak Antalya’nın Osmanlılara geçişi konusunda kaynaklara tek bir tarih göstermemektedir (Oruç Bey ve Neşri’ye göre 1389—1392; İbni Kemal’e göre 1391).
Anadolu’da beyliklerin egemen olduğu bir dönemde, 1335—1340 tarihleri arasında Antalya’ya gelen Arap seyyah İbn

Battuta Antalya’dan bahsederken şöyle der:
Kent halkı, ırk ve dinlerine göre ayrı ayrı mahallelere yerleşmişler. Hıristiyan tüccarlar Mina adıyla anılan mahallede otururlar. Bu mahallenin çevresini bir sur kuşatmakta ve Cuma vakti geceleri surun kapıları kapatılmaktadır. Rumlar başka bir mahallede kendi başlarına otururlar. Onların bulundukları yer de bir surla çevrili. Yahudilerin de yine kendilerine ait, surla çevrili bir mahallesi vardır. Müslüman ahaliye gelince, bunlar asıl büyük şehirlerde yaşamaktadırlar. Burası bir Cuma mescidi ve medrese ile birçok hamamı, zengin ve tertipli büyük çarşıları ihtiva etmektedir. Şehrin çevresini, yukarıda kaydettiğimiz bütün mahalleleri de içine alan büyük bir sur kuşatı

Harita

Benzer Emlaklar

Mehmet Doğan